Dzisiaj jest Czwartek, 21 marca 2019 r. Imieniny: Benedykta i Lubomira
 

kliknij aby powiekszyc


O Gminie Warnice

 

Ziemia WarnickaGmina Warnice położona jest w południowo - zachodniej części województwa zachodniopomorskiego i należy do grupy najmniejszych jednostek administracyjnych. Jej obszar zajmuje 86 km2. Gmina wchodzi w skład powiatu pyrzyckiego.
Graniczy z gminami:

  • od północy - z gminą Stargard
  • od wschodu - z gminą Dolice
  • od południowego wschodu z gminą Przelewice
  • od południa oraz zachodu z gminą Pyrzyce
  • od północnego zachodu z gminą Stare Czarnowo (przez jezioro Miedwie).

Gmina leży w zasięgu oddziaływania dwóch ośrodków subregionalnych: Pyrzyc i Stargardu, przebiega przez nią droga wojewódzka łącząca te dwie miejscowości.

Ośrodek gminy stanowi wieś Warnice, oddalony od Szczecina o 65 km i 12 km od Stargardu Szczec. Na obszarze gminy znajduje się 13 miejscowości, w których do największych należą: Warnice, Barnim, Wierzbno.

NAJBLIŻSZA PRZYSZŁOŚĆ

Priorytetami rozwoju gminy i jej główną funkcją gospodarczą jest i pozostanie rolnictwo, które stanowi podstawowe źródło utrzymania ludności. Środowisko agroprzyrodnicze gminy stwarza bardzo korzystne warunki dla rozwoju tej funkcji. Użytki rolne ogółem w gminie Warnice stanowią 81,0% (średnia wojewódzka 53%). Świadczy to o charakterze rolniczym gminy i decyduje o jej wysokiej pozycji gospodarczej. Gmina cechuje się bardzo niskim stopniem lesistości (0,80% ogólnej powierzchni gminy).

Rozwój gminy Warnice w najbliższych latach będzie ukierunkowany na dalsze wspierania rozwoju przedsiębiorczości oraz na rozwój sektora turystycznego oraz agroturystycznego i wykorzystanie w tym celu możliwości, jaką stwarza położenie gminy nad jeziorem Miedwie.

BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 4832227

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia