Dziś jest sobota 27 lutego 2021, imieniny: Gabriela i Anastazji

Międzynarodowy Dzień Pisarzy to święto ustanowione w 1984 roku  przez PEN Club, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy założone w 1921 roku w Londynie. Zadaniem PEN Clubu jest promowanie wzajemnej współpracy pomiędzy pisarzami z całego świata. Założycielem Polskiego Klubu Literackiego PEN (1925) i pierwszym prezesem był Stefan Żeromski.

Nasi Czytelnicy zakochani nie tylko w książkach :)

Drodzy Czytelnicy,

Z przykrością informujemy, że SAMOTNE KSIĄŻKI nie mają jeszcze CZYTELNIKA…

Chcesz pomóc?

Przyjdź w dniach 12 oraz 15 lutego do Naszej Biblioteki i uratuj książkę przed samotnością.

Zakochaj się w książce!

Do każdej wypożyczonej „romantycznej” lektury dołączone będzie słodkie serduszko, a na pierwszą zakochaną parę wspólnie wypożyczającą książki zarówno 12 jak i 15 lutego czeka niespodzianka!!

ZAPRASZAMY

Warnice, 05.02.2021r.

Rozstrzygnięcie konkursu "Laurka dla moich dziadków"

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie plastycznym pt.: „LAURKA DLA MOICH DZIADKÓW”. Zapewniamy, że bardzo trudno było nam wybrać najlepszą pracę. Wszystkie chwytają za serce! Laurki są przepiękne a za ogrom pracy jaki włożyliście w ich wykonanie należą się brawa!. Dlatego komisja konkursowa postanowiła nagrodzić każdego uczestnika „malarskim upominkiem”, by mogli rozwijać swoje pasje i nadal tworzyć piękne dzieła.

Początkujących artystów jak i tych zaawansowanych gorąco zachęcamy do wypożyczenia książek z serii „Sztuka rysowania” znajdujących się w zasobie Naszej biblioteki. Ta wspaniała literatura na pewno pomoże Wam rozwinąć talent. 

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Najwyższy czas urozmaicić długie zimowe wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka.  

Warto zatem udać się do Naszej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Nasi pierwsi mali czytelnicy

                  

 

Dziś (tj. 22.01.2021 r.) mija 100 rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – poety pokolenia wojennego, zwanego pokoleniem Kolumbów, jednego z najwybitniejszych polskich twórców.

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z „Kalendarium życia i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”, którego forma ma postać gazetki wywieszonej na tablicy informacyjnej w Naszej bibliotece.

 

W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ OBCHODAMI

DNIA BABCI I DZIADKA

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WARNICACH

ZAPRASZA DZIECI DO UDZIAŁU W INTERNETOWYM

KONKURSIE PLASTYCZNYM

 PT.: „ LAURKA DLA MOICH DZIADKÓW

 

REGULAMIN KONKURSU

Cele konkursu:

 • Wychowanie dzieci w duchu wartości rodzinnych.
 • Kształtowanie więzi międzypokoleniowych.
 • Kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych.
 • Rozwijanie umiejętności manualnych dzieci.
 • Rozwijanie wrażliwości estetycznej.
 • Kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej.

Uczestnicy:

Konkurs rozstrzygany będzie w dwóch kategoriach wiekowych:

 • I kategoria- dzieci w wieku od 6 do 9 lat
 • II kategoria- dzieci w wieku od 10 do 12 lat

Wymogi dotyczące prac:

 • Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej laurkę z życzeniami dla swoich dziadków.
 • Uczestnicy konkursu wykonują prace wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika, kolage, itp.).
 • Format prac jest dowolny.
 • Prace powinny być wykonane indywidualnie i samodzielnie przez dzieci.
 • Każdy uczestnik powinien wysłać jedną pracę.
 • Każda nadesłana do konkursu praca musi być opisana: imię, nazwisko, wiek oraz dokładny adres zamieszkania dziecka.

Termin nadsyłania prac:

Prace należy dostarczyć osobiście do biblioteki, lub nadsyłać do organizatora drogą mailową (jako skan lub zdjęcie pracy) na adres biblioteka@warnice.pl  do dnia 28.01.2021 r. W tytule należy umieścić formułę KONKURS PLASTYCZNY.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 5.02.2021 r. na stronie Urzędu Gminy Warnice oraz w zakładce Gminnej Biblioteki Publicznej.

Nagrody dla zwycięzców zostaną przesłane pocztą.

UDZIAŁ W KONKURSIE ORGANIZOWANYM PRZEZ GMINNĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ W WARNICACH JEST RÓWNOZNACZNY Z WYRAŻENIEM ZGODY NA WYKORZYSTANIE DANYCH OSOBOWYCH DZIECKA ORAZ FOTOGRAFII WYKONANEJ PRACY NA STRONIE INTERNETOWEJ www.warnice.pl. DZIAŁANIA TE MAJĄ NA CELU KREOWANIE WIZERUNKU ORGANIZATORA KONKURSU ORAZ MOGĄ BYĆ WYKORZYSTANE W CELACH MARKETINGOWO-REKLAMOWYCH ZWIĄZANYCH Z DZIAŁALNOŚCIĄ ORGANIZATORA .

NOWOŚCI   NOWOŚCI   NOWOŚCI   NOWOŚCI !

Gorąco zapraszamy rodziców wraz ze swoimi pociechami do biblioteki po jeszcze "cieplutkie"  nowości wydawnicze zakupione w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Każdy czytelnik znajdzie na naszych półkach coś dla siebie.

Powieści sensacyjne i kryminały

Literatura obyczajowa

ZAPRASZAMY !

INFORMACJA

 

Szanowni Państwo,

zgodnie z zarządzeniem nr 7/2020 Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Warnicach
z dnia 8 grudnia 2020 roku w sprawie: wykorzystania dnia wolnego od pracy przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Warnicach za święto przypadające
w dniu 26 grudnia 2020 r. uprzejmie informuję, że dnia 24 grudnia 2020 r. (czwartek) Gminna Biblioteka Publiczna w Warnicach będzie zamknięta.

OD DNIA 09.11.2020 R.

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WARNICACH ZOSTAJE ZAMKNIĘTA

DLA CZYTELNIKÓW

KONTAKT  TELEFONICZNY  91 561 28 86

E-MAIL   biblioteka@warnice.pl

Gminna Biblioteka Publiczna w Warnicach na czas ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 wprowadza następujące zasady udostępniania i zwrotu zbiorów bibliotecznych.

Zasady te będą obowiązywać do odwołania:

 1. Udostępnienie zbiorów biblioteki odbywa się z pominięciem bezpośredniego kontaktu z czytelnikiem.
 2. Czytelnik zamawia książki telefonicznie dzwoniąc na numer 91 561 28 86 lub e-mailowo na adres biblioteka@warnice.pl
 3. Bibliotekarz  kontaktuje się z czytelnikiem w sprawie terminu oraz godziny odbioru zamówienia.
 4. Bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami.
 5. O umówionej godzinie bibliotekarz przekazuje czytelnikowi przygotowane materiały poprzez pozostawienie ich na specjalnie przygotowanym do tego celu stoliku. W ten sam sposób odbywa się także zwrot wypożyczonych pozycji.
 6. Książki zwrócone przez czytelników poddawane są trzydniowej kwarantannie.

"Mój przyjaciel Miś" - rozstrzygnięcie konkursu

25 listopada obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Warnicach zorganizowała konkurs plastyczny pt.: „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego misia – bohatera literatury dziecięcej. Na konkurs wpłynęło 14 niezwykłych prac, wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi.
Bardzo trudno było wybrać te najpiękniejsze, dlatego powołana Komisja Konkursowa postanowiła przyznać równorzędne nagrody dla wszystkich uczestniczących w konkursie dzieci w postaci nagród książkowych oraz misiowych upominków.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz opiekunom, za poświęcony czas i włożoną pracę. Poniżej prezentujemy te cudowne misie.

Gratulujemy wrażliwości artystycznej i życzymy dalszych sukcesów !!


Zakup nowości wydawniczych 2020

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych…

Gminna Biblioteka Publiczna w Warnicach w 2020 roku otrzymała w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych – dotację w wysokości 5 240,00 złotych.

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” ma na celu wzmocnienie aktywności czytelniczej społeczeństwa oraz służy rozwojowi bibliotek w Polsce. Od 3 lat w naszej bibliotece przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności oferty czytelniczej dzięki nowościom wydawniczym.

Środki finansowe pozyskane w ramach projektu oraz z budżetu biblioteki, na łączną kwotę 10 579,95 zł przeznaczone zostały na zakup książek, po które już wkrótce zapraszamy do biblioteki.


W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ OBCHODAMI

 ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WARNICACH

ZAPRASZA DZIECI DO UDZIAŁU W INTERNETOWYM

KONKURSIE PLASTYCZNYM

 PT.: „ MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”

 

REGULAMIN KONKURSU

Cele konkursu:

 1. przybliżenie najmłodszym historii powstania pluszowego misia,
 2. inicjowanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych dzieci poprzez przedstawienie sylwetek misiów jako bohaterów literackich,
 3. kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych,
 4. rozwijanie umiejętności manualnych dzieci,
 5. rozwijanie wrażliwości estetycznej,
 6. kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej.
 7. Uczestnicy:

  Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4 – 7 lat.

  Wymogi dotyczące prac:

 8. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego misia – bohatera literatury dziecięcej.
 9. Uczestnicy konkursu wykonują prace wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika, kolage, itp.).
 10. Format prac jest dowolny.
 11. Prace powinny być wykonane indywidualnie i samodzielnie przez dzieci.
 12. Każdy uczestnik powinien wysłać jedną pracę.
 13. Każda nadesłana do konkursu  praca musi być opisana : imię, nazwisko, wiek oraz dokładny adres zamieszkania dziecka.
 14. Termin nadsyłania prac:

  Prace należy nadsyłać do organizatora drogą mailową na adres biblioteka@warnice.pl do dnia 30.11.2020r. W tytule należy umieścić formułę KONKURS PLASTYCZNY.

  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 04.12.2020 r. na stronie Urzędu Gminy Warnice oraz w zakładce Gminnej Biblioteki Publicznej.

  Nagrody dla zwycięzców zostaną przesłane pocztą.

  UDZIAŁ W KONKURSIE ORGANIZOWANYM PRZEZ  GMINNĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ W WARNICACH  JEST RÓWNOZNACZNY Z WYRAŻENIEM ZGODY NA WYKORZYSTANIE DANYCH OSOBOWYCH DZIECKA ORAZ  FOTOGRAFII WYKONANEJ PRACY NA STRONIE INTERNETOWEJ www.warnice.pl . DZIAŁANIA TE MAJĄ NA CELU KREOWANIE WIZERUNKU ORGANIZATORA KONKURSU ORAZ MOGĄ BYĆ WYKORZYSTANE W CELACH MARKETINGOWO-REKLAMOWYCH ZWIĄZANYCH Z DZIAŁALNOŚCIĄ ORGANIZATORA .


Drodzy Czytelnicy!

Z przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Warnicach zakwalifikowała się do projektu „Mała książka – wielki człowiek”, który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. 

Opis projektu:

Od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy bibliotekami publicznymi. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

Więcej informacji na temat ww. projektu można znaleźć na stronie: www.wielki-czlowiek.pl.


INFORMACJA

 

Szanowni Państwo,

zgodnie z zarządzeniem nr 5/2020 Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Warnicach z dnia 18 maja 2020 roku w sprawie: wykorzystania dnia wolnego od pracy przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Warnicach za święto przypadające w dniu 15 sierpnia 2020 r. uprzejmie informuję, że dnia 12 czerwca 2020 r. (piątek) Gminna Biblioteka Publiczna w Warnicach będzie zamknięta.


INFORMACJA

 

Od 04 maja 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Warnicach zostanie otwarta dla czytelników. Pamiętając jednak o wciąż istniejącym zagrożeniu epidemiologicznym zostały wprowadzone zasady korzystania z biblioteki, które pomogą nam wszystkim zachować bezpieczeństwo.

 1. Prosimy czytelników do telefonicznego składania zamówień na zbiory biblioteczne pod nr tel. 91 561 28 86.
 2. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia.
 3. W bibliotece może przebywać maksymalnie jeden czytelnik. Pozostali czytelnicy proszeni będą o czekanie na zewnątrz budynku, w bezpiecznej od siebie odległości.
 4. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk.
 5. Czytelnia i stanowisko komputerowe nie będą udostępniane dla czytelników.
 6. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek, zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.
 7. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane
  są 14-dniowej kwarantannie. 
 8. Biblioteka czynna będzie od poniedziałku do piątku
  w godzinach 9.00 – 17.00.


21.04.2020 r.

Szanowni Państwo,

W związku z panującym obecnie zagrożeniem w dalszym ciągu przedszkola i szkoły są zamknięte. By pomóc rodzicom w opiece nad dziećmi, a maluchom przynieść trochę radości, polecamy darmowy e-book ze zbiorem wybranych łamigłówek i zadań edukacyjnych oraz malowanek z książek wydawnictwa GREG.

Mamy nadzieję, że miło spędzą Państwo czas ze swoimi pociechami.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia!

 

E-book jest całkowicie bezpłatny, można go rozpowszechniać i wykorzystywać do realizacji Państwa pomysłów.


GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WARNICACH

Drodzy Czytelnicy,

Czas kwarantanny to trudny dla wszystkich okres ale można go sobie troszkę umilić odwiedzając stronę zabawnik.org. Zabawnik powstał w ramach projektu ,,Słuchamy Polski” Fundacji Nowoczesna Polska. Autorką tej koncepcji jest Pani Hanna Dąbrowiecka. Znajdziecie tam ciekawe propozycje do zabawy z dziećmi.

Kolejną polecaną przez nas stroną jest www.grarantanna.pl. Codziennie znajdziecie tutaj różne propozycje aktywności, dzięki którym czas w domu minie szybko i przyjemnie.

Polecamy również stronę Wolne Lektury, gdzie znajdziecie mnóstwo e -booków oraz audiobooków. Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli.

Braki czytelnicze można uzupełnić również bez wychodzenia z domu odwiedzając stronę lektury.gov.pl.

Serwis Lektury.gov.pl to realizacja postulatu budowy otwartych, dostępnych i przyjaznych cyfrowych zasobów edukacyjnych i kulturowych. Projekt został zainicjowany przez dwa ministerstwa: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Dzięki tej inicjatywie lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.


W związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Gminna Biblioteka Publiczna w Warnicach

od dnia 12 marca 2020 roku do odwołania

jest  nieczynna dla Czytelników. 

 Podstawa prawna

 1. Komunikat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 11 marca 2020 r. art11ust.1,2 i 7 ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
 2. Art .37 ust 2,  w związku z art.2 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.