Dziś jest piątek 18 września 2020, imieniny: Ireny i Józefa

Drodzy Czytelnicy!

Z przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Warnicach zakwalifikowała się do projektu „Mała książka – wielki człowiek”, który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. 

Opis projektu:

Od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy bibliotekami publicznymi. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

Więcej informacji na temat ww. projektu można znaleźć na stronie: www.wielki-czlowiek.pl.


INFORMACJA

 

Szanowni Państwo,

zgodnie z zarządzeniem nr 5/2020 Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Warnicach z dnia 18 maja 2020 roku w sprawie: wykorzystania dnia wolnego od pracy przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Warnicach za święto przypadające w dniu 15 sierpnia 2020 r. uprzejmie informuję, że dnia 12 czerwca 2020 r. (piątek) Gminna Biblioteka Publiczna w Warnicach będzie zamknięta.

 


INFORMACJA

 

Od 04 maja 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Warnicach zostanie otwarta dla czytelników. Pamiętając jednak o wciąż istniejącym zagrożeniu epidemiologicznym zostały wprowadzone zasady korzystania z biblioteki, które pomogą nam wszystkim zachować bezpieczeństwo.

 1. Prosimy czytelników do telefonicznego składania zamówień na zbiory biblioteczne pod nr tel. 91 561 28 86.
 2. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia.
 3. W bibliotece może przebywać maksymalnie jeden czytelnik. Pozostali czytelnicy proszeni będą o czekanie na zewnątrz budynku, w bezpiecznej od siebie odległości.
 4. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk.
 5. Czytelnia i stanowisko komputerowe nie będą udostępniane dla czytelników.
 6. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek, zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.
 7. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane
  są 14-dniowej kwarantannie. 
 8. Biblioteka czynna będzie od poniedziałku do piątku
  w godzinach 9.00 – 17.00.

 


21.04.2020 r.

Szanowni Państwo,

W związku z panującym obecnie zagrożeniem w dalszym ciągu przedszkola i szkoły są zamknięte. By pomóc rodzicom w opiece nad dziećmi, a maluchom przynieść trochę radości, polecamy darmowy e-book ze zbiorem wybranych łamigłówek i zadań edukacyjnych oraz malowanek z książek wydawnictwa GREG.

Mamy nadzieję, że miło spędzą Państwo czas ze swoimi pociechami.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia!

 

E-book jest całkowicie bezpłatny, można go rozpowszechniać i wykorzystywać do realizacji Państwa pomysłów.

 


GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WARNICACH

Drodzy Czytelnicy,

Czas kwarantanny to trudny dla wszystkich okres ale można go sobie troszkę umilić odwiedzając stronę zabawnik.org. Zabawnik powstał w ramach projektu ,,Słuchamy Polski” Fundacji Nowoczesna Polska. Autorką tej koncepcji jest Pani Hanna Dąbrowiecka. Znajdziecie tam ciekawe propozycje do zabawy z dziećmi.

Kolejną polecaną przez nas stroną jest www.grarantanna.pl. Codziennie znajdziecie tutaj różne propozycje aktywności, dzięki którym czas w domu minie szybko i przyjemnie.

 

 

Polecamy również stronę Wolne Lektury, gdzie znajdziecie mnóstwo e -booków oraz audiobooków. Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli.

Braki czytelnicze można uzupełnić również bez wychodzenia z domu odwiedzając stronę lektury.gov.pl.

Serwis Lektury.gov.pl to realizacja postulatu budowy otwartych, dostępnych i przyjaznych cyfrowych zasobów edukacyjnych i kulturowych. Projekt został zainicjowany przez dwa ministerstwa: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Dzięki tej inicjatywie lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.


W związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Gminna Biblioteka Publiczna w Warnicach

od dnia 12 marca 2020 roku do odwołania

jest  nieczynna dla Czytelników. 

 Podstawa prawna

 1. Komunikat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 11 marca 2020 r. art11ust.1,2 i 7 ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
 2. Art .37 ust 2,  w związku z art.2 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.

 

Szukaj na stronie

Współpracujemy

ZGDO
Związek Gmin Dolnej Odry


WIR
Wiejska Inicjatywa Rozwoju

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas: 5749446 osób