Dziś jest poniedzialek 18 stycznia 2021, imieniny: Piotra i Małgorzaty

W dniu dzisiejszym odbyła się skromna (ze względu na stan epidemiologiczny), lecz wzruszająca uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas VIII, które już na zawsze opuszczają mury Szkoły Podstawowej w Warnicach. W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Warnice Alina Werstak, Dyrektor SP w Warnicach Ewa Rebeko, Wicedyrektor Agnieszka Wojtaś oraz wychowawczynie klas VIII – Małgorzata Synoś i Irena Maciążek, rodzice i uczniowie.

Jako pierwsza głos zabrała Pani Wójt, dziękując Gronu Pedagogicznemu, Uczniom i Rodzicom za zaangażowanie i włożony trud w proces edukacji, który zwłaszcza w tym roku był dla wszystkich niełatwy, wymagał dostosowania się do wciąż niepewnej i zmieniającej rzeczywistości. Wójt, wręczyła nagrody oraz listy gratulacyjne uczniom z najlepszą średnią ukończenia szkoły oraz nagrodziła najlepszego sportowca. Następnie, nagrody i wyróżnienia wręczała Pani Dyrektor Ewa Rebeko wraz z wychowawcami.

Uczniowie wyróżnieni przez Wójta Gminy Warnice za wyniki w nauce:

  1. Nikola Dobrychłop – średnia 5,89
  2. Natalia Serafin – średnia 5,61
  3. Jagoda Mazurak – średnia 5,20
  4. Agata Sobczyńska – średnia 5,10
  5. Oliwia Trębacz – średnia 5,00

Wyróżnienie dla najlepszego sportowca: Jagoda Mazurak za zdobycie Pucharu Polski Młodziczek w sumo oraz zajęcie VII miejsca w Mistrzostwach Europy Młodziczek w Sumo.

Pozostałe klasy odbierały swoje świadectwa indywidualnie od wychowawców.

           

            W związku z tym, że nie miałam możliwości przemówić do całej społeczności szkolnej, idąc z nurtem wirtualnego sposobu komunikowania się, przysyłam kilka słów za pośrednictwem Internetu:

                                                                                   Szanowni Nauczyciele i Rodzice

                                                                                   drodzy uczniowie,

 

właśnie zabrzmiał symboliczny ostatni dzwonek, zwiastujący nadejście upragnionych wakacji. Wakacji, które tak jak ostatnie miesiące szkolne, będą się znacznie różnić od poprzednich, ale mam nadzieję, że przyniosą Wam wytchnienie i pozwolą na nabranie sił potrzebnych do rozpoczęcia nowych wyzwań w kolejnym roku szkolnym.

            Od połowy marca zmagamy się wszyscy z trudami spowodowanymi pandemią koronawirusa. Przejście na system zdalnego nauczania było nie lada wyzwaniem zarówno dla Dyrektora, nauczycieli, jak i dla uczniów oraz rodziców. Osobiście uważam, że zdaliście wszyscy ten trudny egzamin na 6 z plusem a doświadczenie z tego płynące wzbogaciło każdego z Was.

            Dziękuję całemu Gronu Pedagogicznemu za pełne zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych. Dziękuję uczniom za otwartość, aktywność i determinację w zdobywaniu wiedzy. Dziękuję także, a może przede wszystkim, rodzicom, którzy dźwigali przez te miesiące na swoich barkach ciężar wypełniania obowiązków szkolnych przez swoje pociechy.

            Życzę udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku! Do zobaczenia, miejmy nadzieję, że już w normalnych warunkach, we wrześniu!

Z serdecznymi pozdrowieniami

Wójt Gminy Warnice
(-) Alina Werstak

 

 

Szukaj na stronie

Współpracujemy

ZGDO
Związek Gmin Dolnej Odry


WIR
Wiejska Inicjatywa Rozwoju

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas: 6003103 osób