Dziś jest środa 20 października 2021, imieniny: Ireny i Kleopatry

W piątek w Stargardzie w Miejskim Domu Kultury zostały przekazane czeki na granty Cyfrowa Gmina. Wójt Gminy Warnice Alina Werstak odebrała z rąk Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego czek na kwotę 103290,00 zł.

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich gmin w Polsce. Jego celem jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. Dofinansowanie zadań związanych z:
-  Cyfryzacją urzędów JST i jednostek im podległych oraz nadzorowanych poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej.
-  Edukacją cyfrową dla JST w zakresie obsługi nabytego sprzętu oraz oprogramowania i licencji.
-  Analizą stanu cyberbezpieczeństwa JST, a także zapewnieniem cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

Przedstawiciele rządu podzielili pieniądze dla poszczególnych gmin za pomocą algorytmu. Przy wyliczeniach części zmiennej, brano pod uwagę m.in. wysokość ich dochodu i liczbę mieszkańców. Stała to 100 tys. zł dla każdej z nich. Na złożenie wniosków gminy mają czas od 18 października do 10 listopada.

"Cyfrowa Gmina" - Wójt Gminy Warnice z czekiem

Gminy Powiatu Pyrzyckiego z czekami w ramach programu "Cyfrowa Gmina"

Czek gminy Warnice