Dziś jest środa 16 czerwca 2021, imieniny: Aliny i Justyny

Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie

09 cze 2021

Informujemy mieszkańców, że lekarz weterynarii Maciej Trynka będzie przeprowadzał na terenie gminy Warnice odpłatne szczepienie psów przeciwko wściekliźnie. Szczepienia odbywać się będą zgodnie z poniższym harmonogramem:

czytaj więcej

Bezpłatne webinaria - ZODR Barzkowice

09 cze 2021

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach zaprasza na bezpłatne webinaria:
 
I. „PROW - Premie dla młodych rolników
1. TERMIN WEBINARIUM: 9.06.2021 r.
2. GODZINA ROZPOCZĘCIA WEBINARIUM: 10.00
3. LINK DO REJESTRACJI DLA UCZESTNIKÓW SZKOLENIA: https://zodr.clickmeeting.com/prow-premie-dla-mlodych-rolnikow/register
 
II. „PROW - Restrukturyzacja małych gospodarstw rolnych
1. TERMIN WEBINARIUM: 9.06.2021 r.
2. GODZINA ROZPOCZĘCIA WEBINARIUM: 11.00
3. LINK DO REJESTRACJI DLA UCZESTNIKÓW SZKOLENIA: https://zodr.clickmeeting.com/prow-restrukturyzacja-malych-gospodarstw-rolnych/register

czytaj więcej

"Zielona Strefa Integracji" w Warnicach - podpisana umowa na udzielenie mikrodotacji w ramach Programu Społecznik

07 cze 2021

W dniu 7 czerwca 2021 r. została podpisana umowa o udzielenie mikrodotacji w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021 na zadanie "Zielona Strefa Integracji". Realizatorem projektu jest OSP w Warnicach, która we współpracy z Wójtem Gminy Warnice, Sołtysem Warnic oraz mieszkańcami sołectwa utworzy zielone miejsce integracji i spotkań dla mieszkańców sołectwa.

czytaj więcej

Regionalna ankieta - "Transport i mobilność w regionie - 2021”

07 cze 2021

Szanowni Państwo,

Pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców województwa zachodniopomorskiego do wzięcia udziału w ankiecie „Transport i mobilność w regionie 2021”.
Celem przeprowadzanej ankiety jest uzyskanie opinii mieszkańców województwa odnośnie ich potrzeb i zachowań transportowych, co pomoże w skuteczniejszym określeniu celów polityki transportowej województwa zachodniopomorskiego w nadchodzących latach. Ankieta dostępna jest na stronie: rbgp.pl/rpt-ankieta/

czytaj więcej

Informacja o sposobie postępowania w przypadku znalezienia koźlęcia sarny

04 cze 2021

Maj i czerwiec to okres, kiedy sarny rodzą swoje młode zwane koźlakami. Sarna po porodzie usuwa wszystkie ślady po porodzie, wylizuje dziecko i zostawia je w trawie – w pokrzywach – w zaroślach. Młode koźle przebywa w takim miejscu praktycznie w bezruchu, nie wydaje żadnych dźwięków ani nie posiada zapachu. Matka powraca do niego prawie co trzy godziny, aby je nakarmić. Dopiero po około dwóch tygodniach zacznie chodzić ono za matką.
Zdarza się jednak, że ludzie wyrządzają zwierzętom krzywdę działając w swoim przekonaniu w dobrej intencji. Już kilka razy zgłaszano do Straży Gminnej takie zwierzęta jako porzucone. Spacerowicze, którzy napotkają takie małe zwierzę głaskają je, dotykają a nawet często zabierają je do domu. Takie postępowanie skazuje takiego koźlaka na śmierć.

czytaj więcej

Komunikacja publiczna w Nowym Przylepie

02 cze 2021

Informujemy mieszkańców, że w czerwcu br. uruchomiona została linia komunikacji publicznej przez miejscowość Nowy Przylep. Gmina Warnice złożyła wniosek o objęcie dopłatą tej linii z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Po przyznaniu dopłaty, Rada Gminy Warnice podjęła stosowne uchwały, a świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego prowadzi PHU Transa Przedsiębiorstwo Transportowe Artur Szklar.

czytaj więcej

Dzień Dziecka

31 maj 2021

Obraz zawiera treść:

Idzie misio...
Idzie słonik...
Idzie lalka...
No i konik...
Wszyscy razem z balonami...
Z najlepszymi życzonkami...
Wita Was słoneczny ranek, tyle dzisiaj niespodzianek,
tyle przygód czeka nas.
Pierwszy czerwca! Wstawać czas!
Dzisiaj święto wszystkich dzieci
– to szczególny dla nas dzień.
Jasne złote słonko świeci, spoza chmur uśmiecha się.
Dzisiaj święto wszystkich dzieci.
Niech nam pięknie słońce świeci.
Wszyscy śmieją się od rana - każda buzia roześmiana.
Czar zabawy dziś panuje. Każde serce się raduje.
Oj! Jak ptaszki dziś śpiewają. Tak życzenia Wam składają...

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka wszystkim Dzieciom – tym najmniejszym i tym już całkiem dorosłym – życzę zdrowia szczęścia i spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń. Niech życie nie szczędzi Wam dobrych zdarzeń, a każdy dzień przepełnia radość i pozytywne doświadczenia. Niech uśmiech od ucha do ucha promienieje na Waszych twarzach i co dzień spotykają Was nowe przygody w gronie wspaniałych przyjaciół i kochającej rodziny.


Wójt Gminy Warnice
Alina Werstak

czytaj więcej