Dziś jest piątek 04 grudnia 2020, imieniny: Barbary i Piotra

Konkurs Drzewo Roku 2021

19 lis 2020

Jeżeli w Twojej okolicy znajduje się drzewo, z którym wiąże się jakaś ciekawa historia lub legenda, albo z jakichś powodów jest ono ważne dla lokalnej społeczności lub dla Ciebie, to teraz jest doskonała okazja, aby je wypromować i zgłosić do konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja. Każdy może zgłosić swoje ukochane drzewo! Z nadesłanych zgłoszeń zostanie wyłonionych 16 drzew - finalistów, które zawalczą o tytuł Drzewa Roku 2021. Zwycięzca będzie polskim reprezentantem w konkursie europejskim Tree of the Year 2022. Na zgłoszenia czekamy do 30 listopada 2020 r.!

czytaj więcej

Komunikat Wójta Gminy Warnice

19 lis 2020

K O M U N I K A T

z dnia 19.11.2020 r.

Drodzy Mieszkańcy,

według ostatnich danych otrzymanych od służb sanitarnych na terenie naszej gminy odnotowanych jest 16 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem (COVID-19). W związku z potwierdzeniem następnych przypadków zakażenia na obszarze naszej gminy oraz dużej liczby kolejnych przypadków na terenie całego powiatu, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych.

czytaj więcej

Konsultacje społeczne w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko szóstej aktualizacji Krajowego programu oczyszczania ścieków komunalnych (VI AKPOŚK)

18 lis 2020

Na podstawie art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 283) Minister Klimatu i Środowiska podaje do publicznej wiadomości informację o rozpoczęciu procedury udziału społeczeństwa w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko szóstej aktualizacji Krajowego programu oczyszczania ścieków komunalnych.

czytaj więcej

Mammobusy w Warnicach

17 lis 2020

Za nami październik – miesiąc walki z rakiem piersi. Dlatego właśnie w październiku, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, mieszkanki naszej Gminy miały 3 krotnie możliwość poddania się badaniu mammograficznemu. 5 października odwiedził nas mammobus firmy NZOZ LARGO i przebadał 35 Pań, 23 października przyjechał mammobus Luxmed i z jego usług skorzystało 56 kobiet, natomiast 30 października swoje usługi oferowała Geneva Trust Polska sp. z o.o. a skorzystało z nich 35 Pań.

czytaj więcej

Szukaj na stronie

Współpracujemy

ZGDO
Związek Gmin Dolnej Odry


WIR
Wiejska Inicjatywa Rozwoju

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas: 5907429 osób