Dziś jest sobota 18 września 2021, imieniny: Ireny i Józefa

KOMUNIKAT

03 wrz 2021

W dniu 03 września 2021r. w rejonie miejscowości Obryta odłowiono psa mieszańca maści czarnej z brązowymi łatami, średniej wielkości. Pies wychudzony. Z relacji mieszkańców wynika, że błąkał się po okolicy od około dwóch tygodni. Z zachowania psa wynika, że jest przyjazny dla dzieci – „odprowadzał” codziennie rano dzieci na autobusy szkolne. Panicznie wręcz boi się wsiadania do samochodów. Może to być trauma związana z jego wywiezieniem w pojeździe i porzuceniem. Pomimo paniki przy wsiadaniu do pojazdu nie gryzł nikogo. Aktualnie przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Choszcznie ul. Komunalna 14.

czytaj więcej

Nabór wniosków na stypendia szkolne

01 wrz 2021

Wójt Gminy Warnice informuje o naborze wniosków na stypendia i zasiłki szkolne – pomoc materialna o charakterze socjalnym w roku szkolnym 2021/2022 dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Warnice.
Termin i miejsce składania wniosków:
Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego wraz z dokumentami należy złożyć w terminie od 01 września do dnia 15 września 2021 roku w Urzędzie Gminy Warnice, pok. nr 14., a w przypadku słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych do dnia 15 października danego roku szkolnego.

czytaj więcej

Nowy Rok Szkolny

01 wrz 2021

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Szkół!

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2021/2022 w imieniu władz samorządowych Gminy Warnice życzę wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty satysfakcji z wykonywanej pracy; inspiracji do wprowadzania nowych rozwiązań metodycznych na zajęciach z dziećmi i młodzieżą oraz dobrej atmosfery pracy. Niech uda się Państwu zrealizować wszystkie zamierzenia, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Uczniom życzę, by potrafili w pełni wykorzystać czas przeznaczony na naukę, by umieli rozwijać swoje zainteresowania artystyczne i sportowe, by we właściwy sposób decydowali o dalszych losach edukacyjnych i zawodowych.

Rodzicom życzę, by nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci. Niech każda szkoła i placówka będzie dla Państwa miejscem otwartym i przyjaznym. Życzę dobrej współpracy z nauczycielami, wychowawcami i opiekunami.

 

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Szkolnym!

Wójt Gminy Warnice

Alina Werstak

 

czytaj więcej

82. rocznica wybuchu II wojny światowej

01 wrz 2021

Dokładnie 1 września 1939 roku o godz. 4.47 niemiecki pancernik Schleswig-Holstein ostrzelał polską składnicę wojskową na Westerplatte w Wolnym Mieście Gdańsku, co stało się symbolem ataku Niemiec. Westerplatte broniło się przez tydzień pod dowództwem mjr Henryka Sucharskiego i kpt. Franciszka Dąbrowskiego. Strażnica wojskowa odpierała zmasowane ataki z powietrza, ziemi i z morza.

czytaj więcej

Bezpłatna sterylizacja i kastracja zwierząt

31 sie 2021

Gmina Warnice planuje przeprowadzić bezpłatną Akcję sterylizacji/kastracji zwierząt.

Z uwagi na ciągle panujący stan epidemii, sterylizacja nie zostanie przeprowadzona na terenie gminy Warnice, lecz

w SPECJALISTYCZNEJ PRZYCHODNI WETERYNARYJNEJ z siedzibą przy ul. Adama Mickiewicza 8 w Barlinku,

gdzie we własnym zakresie trzeba będzie zawieźć swojego zwierzaka.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, dopuszcza się zgłoszenie tylko jednego zwierzęcia.

czytaj więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

31 sie 2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
1 WRZEŚNIA 2021 r. w
SP Warnice godz. 9.20
SP Stary Przylep godz. 8.00

Ze względu na trwające nadal obostrzenia związane z pandemią przed wejściem do szkoły prosimy wszystkich o zdezynfekowanie rąk i założenie maseczki.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY(6-latki) oraz KLAS 1 i 2 - uczniowie wchodzą do szkoły od strony sali gimnastycznej (Warnice).
Uczniowie w Starym Przylepie wchodzą do szkoły głównym wejściem.

Uczniowie klas 2 i 3 spotkają się z wychowawcą w salach lekcyjnych BEZ UDZIAŁU RODZICÓW.

Prosimy, aby dzieci z klas pierwszych i oddziału przedszkolnego na spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej przyszły z JEDNYM RODZICEM.
KLASY 4, 5, 6, 7, 8  uczniowie wchodzą do szkoły wejściem głównym.

czytaj więcej