Dziś jest środa 19 stycznia 2022, imieniny: Henryka i Mariusza

WSZYSTKIE DZIECI W POLSCE MOGĄ OTRZYMAĆ BEZPŁATNE UBEZPIECZENIE W PZU

31 maj 2019

PZU Pomoc rusza z ogólnopolską akcją „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko”. Akcja skierowana jest do rodziców. Ma na celu bezpłatne objęcie ich dzieci polisą od następstw nieszczęśliwych wypadków do końca wakacji szkolnych, czyli do 1 września. Polisa dla dziecka na całe wakacje działa 24 godziny na dobę na całym świecie. Ubezpieczenie obejmuje nieszczęśliwe wypadki, nawet te powstałe w czasie uprawiania sportów – również wyczynowo.

czytaj więcej

WATERPROTECT - NAUKOWCY W WALCE Z ZANIECZYSZCZENIEM WÓD

31 maj 2019

Zagrożenie dla ujęć wody pitnej, a tym samym dla zdrowia ludzi, degradacja biologiczna jezior i rzek – to najbardziej niebezpieczne efekty zanieczyszczenia związkami azotu na terenach rolniczych. Hydrogeolodzy z Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego (PIG-PIB) wraz z partnerami z Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zajmują się ochroną zasobów wody na takich obszarach. Innowacyjne narzędzia wspierające ochronę wód na terenach rolniczych (WATERPROTECT – innovative tools enabling drinking WATER PROTECTion in rural and urban environments) to projekt finansowany z funduszy unijnych w ramach programu Horyzont 2020.

czytaj więcej

70 LAT SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WARNICACH

31 maj 2019

Szkoła Podstawowa w Warnicach 24 maja 2019 r. obchodziła Jubileusz 70-lecia istnienia placówki. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00 Mszą Św. koncelebrowaną przez Ks. Roberta Gnycha oraz Ks. Łukasza Wójtowicza.
Szkoła Podstawowa w Warnicach powstała w 1947 roku, ale urzędowy akt powołania siedmioklasowej szkoły podaje rok szkolny 1949/1950. Od roku 2008 szkoła nosi zaszczytne imię Kawalerów Orderu Uśmiechu – ludzi, dla których dzieci są źródłem wyjątkowej troski.

czytaj więcej

KOMUNIKAT - ĆWICZENIA RENEGATE 19

27 maj 2019

K  O  M  U  N  I  K  A  T

W związku z planowanym krajowym ćwiczeniem RENEGADE-19, organizowanym przez Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych oraz w oparciu o Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U z 2013, poz. 96) informuję, że 28 maja 2019 r. na terenie Gminy Warnice również może odbyć się trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego zgodnie z cytowanym Rozporządzeniem zostanie wyemitowany dźwięk modulowany, trwający 3 minuty (ogłoszenie alarmu) oraz dźwięk ciągły trwający 3 minuty (odwołanie alarmu).

czytaj więcej