Dzisiaj jest Czwartek, 20 września 2018 r. Imieniny: Filipiny i Eustachego
 

kliknij aby powiekszyc

POMOC DLA GOSPODARSTW DOTKNIĘTYCH SUSZĄ


ZAJĘCIA DODATKOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W związku z realizacją projektu Wsparcie Szkoły Podstawowej w Warnicach w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi i doposażeniowymi na rzecz rozwoju gospodarczego Kontraktu Samorządowego „Pyrzyce+” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego informujemy, że po przerwie wakacyjnejrozpoczynają się zajęcia dodatkowe w ramach projektu.
W zajęciach uczestniczą uczniowie SP Warnice oraz filii w Starym Przylepie. W związku ze zmianami wynikającymi z organizacji nowego roku szkolnego w SP Warnice oraz w Filii w Starym Przylepie prowadzony jest nabór uzupełniający w poszczególnych grupach zajęciowych. Dodatkowo w SP Warnice będą utworzone 2 dodatkowe grupy dla klas I-III, na których będą prowadzone zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki.
W ramach projektu realizowane są następujące zajęcia:


DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE

08 września 2018 r. w Warnicach odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zgromadzonych gości i przemówieniem Wójt Anny Hackiewicz-Gębskiej:

 „Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań – Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Ta piękna tradycja stanowi ważny element Polskiej kultury i narodowej tożsamości. To również czas refleksji nad tym jak ważne jest współdziałanie – aby było z czego ten dożynkowy chleb upiec i sprawiedliwie go podzielić”.


STOWARZYSZENIE "WIR" - KONKURS NR 2/2018/R

KONKURS NR 2/2018/R
Stowarzyszenie „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie operacji w ramach priorytetu 4. „ZWIĘKSZENIE ZATRUDNIENIA I SPÓJNOŚCI  TERYTORIALNEJ” OBJĘTEGO PROGRAMEM OPERACYJNYM „RYBACTWO I MORZE” .

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: od 24 września 2018 r.  do 08 października 2018 r. do godz. 15.00


POMOC SUSZOWA DLA SZKÓD OD 30% DO 70% DANEJ UPRAWY

OGŁOSZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, działając na podstawie § 13r ust. 8 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. poz. 187, z późn. zm.), informuje, iż od dnia 26.09.2018 r. do dnia 17.10.2018 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi, w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, powstałe na powierzchni uprawy, objęły co najmniej 30% i mniej niż 70% danej uprawy, mogą składać wnioski o udzielenie pomocy.

 


GRZYBOBRANIE 2018


OGŁOSZENIE O SKŁADZIE GMINNEJ KOMISJI WYBORCZEJ W WARNICACH ORAZ TERMINACH DYŻURÓW


OGŁOSZENIE
Gminnej Komisji Wyborczej w Warnicach powołanej w celu przeprowadzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na 21 października 2018 r.

Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Szczecinie w sprawie powołania terytorialnych komisji wyborczych, została powołana Gminna Komisja Wyborcza w Warnicach w następującym składzie osobowym:


KOMUNIKAT - BOCIAN Z OKOLIC REŃSKA

K  O  M  U  N  I  K  A  T  dotyczący bociana z okolic Reńska

Od kilku tygodni Straż Gminna otrzymuje informacje o bocianie z uszkodzonym skrzydłem, który nie odleciał i spaceruje po łąkach w okolicach miejscowości Reńsko.
W mediach społecznościowych trwa nawet zażarta dyskusja na temat bezczynności pracowników Gminy Warnice i znieczulicy społecznej. Ponadto wszelcy „znawcy” tematyki bocianów dzielą się swoimi „dobrymi radami” na temat najwłaściwszego rozwiązania tego problemu.

W związku z tym informuję, że: ...

 


INFORMACJA

INFORMACJA

Informuję, że w dniu 14 września 2018 roku Urząd Stanu Cywilnego będzie nieczynny.


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

3 września 2018 r. nastąpiła uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie i nauczyciele powrócili do szkół, by rozpocząć kolejny rok nauki. Rok ten będzie kończył zmiany organizacyjne w szkołach podstawowych, uczniowie III klasy gimnazjum są ostatnimi uczniami oddziałów gimnazjalnych. Jednocześnie po raz pierwszy od reformy oświaty do szkoły uczęszczają także uczniowie klasy VIII. Nie zapomniano również o obchodzonej 1 września 79. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej, a pamięć o ofiarach wojny uczczono minutą ciszy.
Razem wpisów: 3054   Wpisów na stronie: 10    Strona:1 z 306


  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 306    10 następnych ->
BIP

Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
EBOI

Lokalne
Centrum
Certyfikacji
LCC

Zgodność Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

Licznik 4367244

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia